Informacje

< Wróć
2014.09-franciszek-odporyszow-135_.jpg

Żegnamy Kardynała Macharskiego

Głęboko poruszeni żegnamy Księdza Kardynała Franciszka Macharskiego. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako niezwykły Człowiek i wielki Przyjaciel.

Kardynał był współzałożycielem Stowarzyszenia SIEMACHA i jego Członkiem Honorowym. Przez wiele lat uczestniczył w życiu społeczności SIEMACHY, a tym samym Fundacji DEMOS, spotykając się z wychowankami i biorąc udział w najważniejszych dla organizacji wydarzeniach.

We wrześniu 2014 r. w Odporyszowie Kard. Franciszek Macharski spotkał się z nowymi mieszkańcami placówki całodobowej SIEMACHA Spot 24/7 w Odporyszowie i uroczyście poświęcił nowy budynek domu dziecka wybudowany przez Fundację DEMOS.

Kard. Franciszek Macharski był jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich duchownych i wybitnym autorytetem. Otrzymał wiele odznaczeń, w tym: Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski, Wielki Krzyż Zasługi z Gwiazdą Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec oraz Order Oficera Legii Honorowej. Otrzymał również odznakę "Honoris Gratia", przyznawaną zarządzeniem prezydenta Krakowa oraz srebrny medal "Cracoviae Merenti".