Informacje

< Wróć

Obozy terapeutyczne w Odporyszowie

24 lipca 2017 r. w Centrum Sportów Konnych w Odporyszowie rozpoczął się pierwszy turnus wypoczynkowy z elementami psychoterapeutycznej pracy grupowej. Obóz dedykowany jest dla najmłodszych ofiar wypadków oraz ich opiekunów w ramach programu realizowanego przez PZU. Program ma celu kompleksową opiekę rehabilitacyjno  - psychologiczną dzieci, które brały udział w wypadku,  zostały ranne lub straciły w nim kogoś bliskiego.

Podczas 12-dniowego turnusu zajęcia z najmłodszymi prowadzić będą terapeuci z Krakowskiego Instytutu Psychoterapii. Dzieci i ich opiekunowie, pod czujnym okiem specjalistów uczestniczyć będą w grupowych i indywidualnych warsztatach terapeutycznych. Głównym celem jest niwelowanie syndromu posttraumatycznego.

Dzieci znajdą w Odporyszowie nie tylko profesjonalną pomoc psychologiczną, ale także życzliwe towarzystwo rówieśników z domu dziecka i placówki dziennej oraz wezmą udział we wszystkich zajęciach oferowanych przez SIEMACHĘ w Odporyszowie, takich jak jazda konno, pływanie, fitness, warsztaty muzyczne, plastyczne i wiele innych.

W ramach współpracy z PZU podczas tegorocznych wakacji odbędą się dwa turnusy wypoczynkowe połączone z terapią psychologiczną dla najmłodszych ofiar wypadków.